Študentská súťaž: Tvorivé prekladateľské reflexie 4

Katedra translatológie a Katedra anglistiky a amerikanistiky
Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre

TVORIVÉ PREKLADATEĽSKÉ REFLEXIE 4. Preklad v médiách – médiá v preklade

ŠTUDENTSKÁ SÚŤAŽ

Milí študenti,

venujete sa prekladu? Zaujíma Vás politické dianie vo svete alebo uprednostňujete kreatívnu reklamu? Aj Vy sa každodenne stretávate so zle preloženými článkami, ktoré nemajú ani hlavu ani pätu?

Ponúkame Vám jedinečnú možnosť zapojiť sa do súťaže pri príležitosti ďalšieho ročníka Tvorivých prekladateľských reflexií, a to hneď v troch kategóriách:

1. Preklad článku zo spravodajskej agentúrytext (do slovenského jazyka)
2. Preklad reklamných sloganovcars, cosmetics, food, drinkselectronics (do slovenského jazyka)
3. Súťaž o najväčšiu „haluz“ – glosár prekladateľských perličiek (Vami vybrané texty)

Vaše práce, prosím, zašlite najneskôr do 31. októbra 2013 na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Texty do súťaže nájdete na stránke katedry: www.ktr.ff.ukf.sk alebo si ich vyžiadajte na vyššie uvedenej e-mailovej adrese.

Výsledky súťaže vyhlásime v závere podujatia dňa 5. 11. 2013.

Víťazov odmeníme lákavými cenami!